Dieta wpływa na zdrowie

Większość z nas świetnie zna powiedzenie: jesteś tym, co jesz. Zawiera ono w sobie wiele mądrości, ponieważ odpowiednio dobrana i uporządkowana dieta ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie. Osoby, które do tej pory nie odżywiały się prawidłowo mają zatem powody, aby wreszcie to zmienić.

Jest to silnie związane z faktem, że ludzie mają dziś coraz większą świadomość jakości produktów. Dobierają je ze znacznie większą uwagą, co wpływa na to, jak się odżywiamy, ale równocześnie pozwala nam przyswajać cenne składniki, których do tej pory mogło być za mało. Eksperci są zgodni, że jedząc produkty niskiej jakości i zawierające niezdrowe substancje znacząco podnosimy ryzyko zapadnięcia na niektóre choroby – w tym również te zaliczane do grona schorzeń cywilizacyjnych.

Przykładowo tłuszcze trans zawarte na przykład w margarynie są często oskarżane o sprzyjanie chorobom nowotworowym, a także chorobom układu krążenia. Dietetycy przestrzegają nas przed tymi produktami, które są poddawane daleko idącym procesom przetwarzania. Im w bardziej naturalnej postaci spożywamy żywność, tym lepiej dla nas.

You may also like...