Zdrowie – największe dobro?

Człowiek rodzi się i umiera – to naturalny cykl, na który cywilizacja, nauka ani technika nie znalazły żadnego sposobu. Jednak ten czas, gdy chodzimy po tym świecie ma szczególne znaczenie, może wiązać się z wielkim szczęściem, ale również smutkiem.

To czy będziemy w stanie skutecznie stawiać czoła wyzwaniom codzienności zależy w największej mierze od tego jaki będzie stan naszego zdrowia. Stąd często możemy spotkać się z opinią, że zdrowie jest najważniejsze, a odbierając życzenia świąteczne lub urodzinowe słyszymy „przede wszystkim zdrowia”.

Bez wątpienia stan naszego organizmu ma kluczowy wpływ na naszą jakość życia, samopoczucie i charakter codziennego funkcjonowania. Nader często okazuje się, że nie jesteśmy w stanie cieszyć się zdrowiem takim, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Dokuczają nam różne dolegliwości, czasami związane z brzmiącymi złowrogo chorobami cywilizacyjnymi, a czasami mające inne, dużo bardziej banalne źródło. Jednak nawet cięższe przeziębienie potrafi napsuć nam krwi do tego stopnia, że uznamy zdrowie za rzecz bardzo istotną.

www.fczoovetitbilisi.net

You may also like...