W poszukiwaniu działki idealnej – jak i gdzie taką znaleźć?

www.eurohockey.pl

Budowa domu to niezwykle ważna inwestycja i każdy, kto marzy o własnym mieszkaniu chce, aby w jak największy możliwy sposób spełniło ono marzenia. Spełnianie marzeń rozpoczyna się więc od znalezienia działki idealnej, co jest oczywiście bardzo trudnym zadaniem. Nie dość, że trzeba zwrócić uwagę na szereg różnych czynników to jeszcze działkę idealną ogólnie jest znaleźć bardzo trudno, gdyż rzadko kiedy zdarza się, aby dana działka spełniania wszystkie nasze oczekiwania i mogła zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. Nie znaczy to jednak, że nie warto szukać – wręcz przeciwnie, często dopiero po tygodniach szukania i filtrowania ofert natrafimy na coś, co w końcu będziemy mogli uznać za idealną dla nas propozycję. Pozostaje jednak pytanie, jakie tak właściwie parametry ma idealna działka? To oczywiście w dużej mierze zależy od nas i naszych potrzeb, ale mówi się, że najwygodniej jest budować się na działce, która:

  • nie jest zbyt mała,
  • nie ma skomplikowanego kształtu,
  • ma odpowiednie warunki gruntowe,
  • jest na stosunkowo płaskim terenie,
  • znajduje się w dobrej lokalizacji i przyjemnej okolicy.

Najlepiej i najwygodniej jest ponoć budować dom na działce o powierzchni wynoszącej minimum 800-1000 metrów kwadratowych, gdyż w ten sposób mamy pewność, że budynek mieszkalny nie będzie za mały, a nikt przecież nie chce mieszkać w zbyt ciasnym domu. Dodatkowo, bardzo ważne jest, aby działka miała prosty kształt – im bardziej skomplikowany, tym trudniejsza może być sama budowa. To głównie dlatego najlepsze będą działki w kształcie kwadratu lub szerokiego prostokąta. Co więcej, bardzo dużą uwagę musimy przywiązać do warunków na działce – chodzi tutaj przede wszystkim o rodzaj gruntu, choć oczywiście nie tylko. Wszak to od gruntu często zależy, czy na działce w ogóle możliwa będzie budowa domu, a wiele innych czynników zadecyduje o tym, czy będziemy mogli o danej działce powiedzieć, że jest idealna.

Są to między innymi usytuowanie działki względem stron świata, ukształtowanie terenu czy uzbrojenie, a więc dostęp do różnego rodzaju sieci (gazowych, kanalizacyjnych czy wodociągowych).

Gdzie szukać działki idealnej?

Dla wielu osób idealna działka to jej znakomita lokalizacja i położenie. Przede wszystkim, działka powinna być w dobry sposób skomunikowana – mowa tutaj o dojeździe do działki, co ma znaczenie głównie dlatego, że niekiedy dojazd do posesji może wieść przez grunt sąsiada, co z kolei może okazać się sporym problemem dla nas. W dalszej kolejności, warto sprawdzić, co znajduje się w pobliżu działki – idealna działka to taka, która z jednej strony będzie zaciszna, ale znów zbyt duża odległość od różnego rodzaju punktów (sklepy, przychodnie czy szkoły) mogą być sporym minusem, gdyż znacząco wydłuży to czas dojazdu do pracy czy szkoły albo w razie konieczności zrobienia zakupów lub wizyty u lekarza. Istotne mogą być też walory przyrodnicze i krajobrazowe – wszak piękny widok zawsze będzie podnosił wartość działki, a bliskość lasu czy jeziora umożliwi nam przyjemne spędzanie czasu wolnego.

https://izosklep.pl/kategoria-produktu/pozostale/ konsulting budowlany

You may also like...