Stres, który niszczy organizm

www.kancelaria-sosnowski.pl

Współczesny człowiek jest w ogromnym stopniu wystawiony na oddziaływanie sytuacji stresujących. Nie da się zaprzeczyć temu, że stres jest dla nas codziennością. Doświadczamy go w życiu zawodowym i nierzadko również osobistym.

Dla wielu uczniów oraz studentów źródłem stresu jest nauka w szkole czy na uczelni wyższej. Ogrom wyzwań jakim musimy sprostać sprawia, że ciężko funkcjonować normalnie i równocześnie się nie stresować. Nie pozostaje to obojętne dla naszego organizmu, o czym sporo mówią eksperci.

Stres osłabia nasze ciało i sprawia, że stajemy się bardziej podatni na rozwój licznych schorzeń. Działanie stresu jest jak otwieranie drzwi, przez które mogą wejść rozmaite dolegliwości. Oprócz tych na tle nerwowym, które w tym kontekście wydają się być najbardziej oczywiste, mamy jeszcze wszelkie choroby cywilizacyjne.

Ich znaczenie jest bardzo duże, ponieważ odciskają one negatywne piętno na niemal wszystkich społeczeństwach świata. Dlatego właśnie walka ze stresem może być zaliczana do największych wyzwań w zakresie profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

https://www.reh-beauty.pl

You may also like...