Monitor oddechu – o czym pamiętać przy jego zakupie?

Opieka nad niemowlakiem ma swoje wymagania. Przede wszystkim wymaga poświęcenia ogromnej ilości uwagi oraz czasu. Warto więc skorzystać z pewnych technologicznych udogodnień, które są w stanie uczynić opiekę nad maluszkiem choć trochę łatwiejszą. Pod tym kątem warto zainteresować się takimi rozwiązaniami, jak monitor oddechu, który w pewnych okolicznościach może zaważyć na zdrowiu dziecka, a nawet na jego życiu. Choć urządzenia tego rodzaju nie stanowią póki co standardowego elementu wyposażenia dziecięcych pokoików, to systematycznie przybywa rodziców decydujących się na ich kupno. Są ku temu konkretne przesłanki, jakie warto mieć na uwadze.

Zalety monitora oddechu

Urządzenie jest łatwe w użytkowaniu i tak naprawdę ma przypisane tylko jedno zadanie. Ma w sposób ciągły kontrolować oddech maluszka i alarmować w sytuacji, gdy tenże zanika. Może się tak dziać w związku z utajonymi wadami w budowie układu oddechowego, aczkolwiek przyczyn bywa więcej. Przede wszystkim dla sporego grona rodziców monitor oddechu stanowi efektywną linię obrony w obliczu zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Dochodzi do niego w wyniku zaburzeń oddychania u niemowląt w pierwszych tygodniach życia. Dzięki stosowaniu monitora można w porę zapobiec tragedii.

To w największym stopniu motywuje do zainwestowania w taki produkt.

Nie każde urządzenie jest godne uwagi w jednakowej mierze

Choć raczej trudno trafić dziś w sprzedaży na model monitora oddechu, który nie spełniałby podstawowych standardów, należy jednak przyjrzeć się temu z uwagą. Warto, aby kupowane urządzenia posiadały wszelkie wymagane certyfikaty, zwłaszcza medyczne. Poza tym trzeba mieć na względzie fakt, że monitory spełniają jedynie pewną funkcję informującą i alarmującą. Nie są w stanie same w sobie zapobiec incydentom oddechowym u niemowlaków. Kupując je i użytkując warto o tym pamiętać i dbać o systematyczną opiekę medyczną ze strony wykwalifikowanego pediatry.

Pozwoli to w porę rozpoznać ewentualne dolegliwości.

łóżeczko simba www.stefanhula.com

You may also like...