Jakie przedszkole wybrać?

Bardzo często, rodzice stając przed koniecznością zapisania dziecka do przedszkola, zastanawiają się nad tym, które z nich wybrać. Możliwości jest wiele, przedszkola mogą się mniej lub bardziej między sobą różnić, a co się z tym wiąże, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tego typu kwestie trzeba przemyśleć na spokojnie, najlepiej robiąc sobie listę plusów i minusów.

Patrzeć na odległość czy zajęcia dodatkowe?

Są rodzice, którzy sugerują się przede wszystkim tym, aby przedszkole było blisko domu, albo przynajmniej leżało na trasie prowadzącej z domu do pracy. Chodzi tutaj o to, aby łatwo było dziecko do niego zawieźć i odebrać, tak aby nie trzeba było dodatkowo przejeżdżać przez pół miasta.

Są też rodzice, dla których będzie ważna dodatkowa oferta edukacyjna, jaką oferuje dane przedszkole. Czy ma ono zajęcia sportowe, taniec, zajęcia plastyczne, ile godzin będzie miało z logopedą, czy będzie miało język angielski.

Jeżeli to drugie kryterium jest dla nas ważne, to warto poszukiwać przedszkola pod tym kątem, jednak należy też uważać, aby nie przeładować dziecka tymi dodatkowymi zajęciami, bo wówczas może się okazać, że bardzo szybko się ono zniechęci. Warto także popytać rodziców, których dzieci już chodzą do danego przedszkola, czy są zadowoleni z tego czego uczy się dziecko, czy są zadowoleni z kontaktów z paniami wychowawczyniami, czy ich dziecko jest zadowolone i czy chętnie do takiego przedszkola chodzi.

Z pewnością im więcej wiadomości zbierzemy o każdym z przedszkoli, które nas interesuje, tym łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję. Warto też wybrać się na drzwi otwarte, tak aby samemu móc obejrzeć te przedszkola i poczuć atmosferę, jaka w nich panuje.

Jeżeli my się będziemy w nich dobrze czuli, jeśli na nas zrobią dobre wrażenie, to na dziecku z pewnością też.

tablica interaktywna czy monitor interaktywny